Nápověda

Navigace › Úvodní stránka

Co je virtualczech.cz?

Virtualczech.cz je webserver, který Vám pomocí virtuálních panoramatických fotografií dovolí prohlížet zajímavá místa České republiky. VirtualCzech.cz upřednostňuje zobrazení v celoobrazovkovém režimu pro Váš maximální zážitek.

Obsah a menu

Vyberte si na mapě místo a po kliknutí se zobrazí popisek prohlídky. Levé menu Vás navede na kraje a ty pak obsahují názvy lokalit, v nichž naleznete místa obsahující jednu nebo více prohlídek.

Nezapomeňte zvětšit mapu k nalezení všech prohlídek stejné lokality. Vpravo nahoře sledujte navigační lištu navigace, která Vám ukáže v kterém kraji, městě či zajímavém místě se nacházíte.

Potřebný software

K náhledu budete potřebovat vhodný sw nástroj. Flash player nebo QuickTime nebo DevalVR. Doporučujeme nainstalovat malý plug-in DevalVR, který vyniká rychlostí a kvalitou přehrávání. Vpravo naleznete ikony s odkazy pro jejich instalaci.

Vlastnosti prohlídky

Některá zajímavá místa nabízíme i ve speciálním zobrazení.

Hledejte ikonu: ikona planeta efekt

Vybrané prohlídky jsou propojeny tzv. hotspoty, tedy body v obrázku, kde po najetí myši a kliknutí na dveře či okno plynule přejdete do dalšího místa nebo místnosti v dané lokalitě ( hrad Lipnice).

formát Flash: 500 -900kB
formát DevalVR/QuickTime: 1,5 -3MB

Ovládání

Po načtení obrázku začne panorama automaticky rotovat. Stisknutím tlačítka myši a jejím pohybem uvnitř obrázku můžete libovolně měnit úhel pohledu.

SHIFT - umožní přiblížení
CTRL - umožní oddálení

DevalVR má v levém dolním rohu české menu kde naleznete další funkce jako je lupa a další.

 

Kompatibilita

K prohlížení obsahu virtualczech.cz je potřebný výše zmíněný software a většina současně používaných internetových prohlížečů - IE, FireFox, Mozilla, Seamonkey, Safari, Opera.

V případě nejasností či jakýchkoliv připomínek nám nechte vzkaz v sekci kontakt.

Příjemné virtuální procházky přeje tým VirtualCzech.cz.